اپلیکیشن فی سفارت کانادا

انتشار توسط میثم عبدالهی


تاريخ و ساعت انتشار : 12:28:26,1397/8/19


اپلیکیشن فی سفارت کانادا

این روزها حجم درخواست برای سفرهای خارجی به شدت افزایش یافته و این افزایش درخواست درباره کشوری مثل کانادا که شرایط مطلوبی برای کار، تحصیل، تفریح و اقامت دارد نمود چند برابری داشته است. دلیل افزایش مطلوبیت کانادا در شرایط فعلی امکان تحصیل و کار هم‌زمان در کنار امکان اقامت دائم و کسب موقعیت شغلی مناسب است.  باید توجه کنید هزینه های  اپلیکیشن فی سفارت کانادا متناسب با قصد سفر شما به این کشور متفاوت است. در برخی موارد اتباع برخی کشورها از جمله ایران، برای دریافت ویزا باید پروسه بیومتریک که شامل ثبت اثر انگشت و گرفتن عکس است را نیز طی کنند. سفارت کانادا ویزاهای متفاوتی را برای متقاضیان سفر به این کشور صادر می‌کند که هر کدام اپلیکیشن فی و هزینه‌های جانبی متفاوتی دارد. این روزها سه ویزای مرسومی که بیشترین متقاضی را از سفارت کانادا دارد ویزاهای توریسی،تحصیلی و کاری هستند.

-ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کشور کانادا به کسانی اعطا می‌شود که تنها با قصد گردشگری درخواست ورود به کشور کانادا را دارند. یک گردشگر با ویزای توریستی یا ویزای موقت TVR-Temporary Resident Visa حداکثر اجازه اقامت در خاک کانادا به مدت شش ماه در سال را دارد. کانادا دو گونه ویزای یک‌بار ورود و چند بار ورود را به گردشگران ارائه می‌دهد.

ویزای یکبار ورود

دارندگان ویزای یک‌بار ورود تنها اجازه دارند تا برای یک نوبت وارد خاک کانادا شوند و بعد از خروج از خاک کانادا، برای ورود دوباره به خاک این کشور نیاز به اخذ مجدد ویزا از سفارت کانادا دارند.

ویزای چند ورود

این نوع از ویزا به بازدیدکنندگان اجازه ورود به کانادا و اقامت در خاک این کشور برای مدت شش ماه در سال و سپس خروج از کانادا را خواهد داد. دارندگان ویزای چند بار ورود کانادا می‌توانند در سال‌های بعد بدون نیاز دوباره به ویزای مجدد وارد کانادا شوند.

هزینه‌های ویزای توریستی کانادا

۱۰۰ دلار برای ویزا و ۸۵ دلار برای انگشت نگاری

 

 -ویزای تحصیلی کانادا

این ویزا یکی از پر متقاضی‌ترین ویزاهای ورود به کاناداست و بسیاری این روزها برای کسب این نوع از ویزا به سفارت کانادا مراجعه می‌کنند.

هر چند تحصیل در کانادا شرایط مالی خاصی را می‌طلب ولی باید بدانید امکان کار به عنوان دانشجو در کانادا برای شما وجود دارد. شما به عنوان یک دانشجوی مشغول تحصیل در کانادا حق دارید به مدت ۲۰ ساعت در دوره کارشناسی ارشد خارج از محوطه دانشگاه کار کنید. این امتیاز برای شما وجود دارد که در تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنید.

باید دانست وقتی تحصیل در کانادا را انتخاب می کنید نه تنها توانایی آوردن اعضای خانواده خود به این کشور را دارید، بلکه می‌توانند برای مجوزهای کار همسر خود هم اقدام کنید. آزادی زندگی و کار در کانادا، آن هم در حالی که شما تحصیل می‌کنید کانادا را به مقصدی مطلوب برای دانشجویان از کشورهای مختلف جهان تبدیل کرده.

به ویژه باید توجه کرد که کانادا یک برنامه خاص برای دانشجویانی دارد که به شکل پیوسته در این کشور ساکن هستند و مایل به انجام پروژه‌های بلند مدتی در کانادا هستند. این ویزا که Skilled Worker نام دارد، برای افراد ماهر بر اساس ۶ فاکتور انتخاب می شود، که عبارتند از:

تحصیلات

تجربه کاری

سن

توانایی زبان (انگلیسی/فرانسوی)

تنظیم کار در کانادا

سازگاری

 

هزینه‌های ویزای تحصیل کانادا

۱۱۰ دلار برای دریافت CAQ از استان کبک (برای متقاضیان کبک)

۱۵۰ دلار برای ویزای متقضای اصلی و ۱۵۵ دلار برای همراه

۸۵ دلار برای انگشت نگاری هر متقاضی بالای ۱۴ سال (بیومتریک)

 

-ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا نیز از دیگر انواع  ویزای پر طرفدار این کشور است که متقاضی زیادی دارد، به خصوص این که کانادا سالیانه به نیروی کار ماهر همچون نجار، خیاط، پرستار و ... نیاز دارد. مهم‌ترین عامل برای کسب ویزای کار کانادا درخواست کار کارفرما است که باید برای شما ارسال شود.

اقدامات مورد نیاز برای کسب ویزای کار:

تعیین واجد شرایط بودن با پاسخ به سوال های پرسیده شده

ساخت اکانت MyCIC

ارسال مدارک درخواست شده

پرداخت هزینه مشخص شده

هزینه‌های ویزای کار کانادا

ویزای کار (work permit) $155

ویزای کار برای 3 نفر به بالا در یک گروه اجرایی هنری $464

Open work permit holder $100

 

نکات قابل توجه درباره اپلیکیشن فی سفارت کانادا

آنچنان که گفته شد هزینه اپلیکیشن فی سفارت کانادا برای هر ویزا متفاوت است و این هزینه غیر قابل بازگشت است.

انجام تست بیومتریک برای تمامی افرادی 14 تا 79 ساله الزامی است.

هزینه تست بیومتریک 85 دلار کانادا برای یک نفر و 170 دلار برای یک خانواده است که به هزینه ویزا اضافه می‌شود.