فریلنسری یا دور کاری؛ درآمد عالی متناسب با تخصص شما

انتشار توسط Hamed


تاريخ و ساعت انتشار : 16:07:35,1398/6/9


فریلنسری یا دور کاری؛ درآمد عالی متناسب با تخصص شما

اگر علاقه به کاری دارید و در آن کار از تخصص خوبی برخوردار و به دنبال بهره بردن از این تخصص هستید، دنیای قدیمی کار را فراموش کرده و تعریف آن را از ذهن خود پاک کنید. زیرا امروزه محیط آنلاین آنقدر بزرگ و گسترده است که دیگر نیازی برای رفتن به محیطی کاری، برای انجام دادن بسیاری از کارها وجود ندارد. برای انجام کار مورد علاقه خود کافی است که فریلنسر( دور کار) شوید و در داخل یا خارج از کشور، با نشستن در خانه یا کنار ساحل دریا به کسب درآمد بپردازید. برای اینکار تنها چیزی که نیاز دارید، اینترنتی خوب و توانایی شما در انجام کار خواهد بود. پس برای کسب درآمد دلخواه و متناسب با تخصص خود همراه پیمنت اکسپرس شوید.

اگر با مفهوم فریلنسرینگ یا دورکاری آشنا هستید که از این پاراگراف رد شوید. فریلنسر یا دورکار به کسی گفته می‌شود که پروژه‌های مختلف را با توجه به تخصص خود به صورت آنلاین یا آفلاین، قبول کرده و کار خود را در مدت زمانی معین تحویل کارفرما خواهد داد.

مزایای فریلنسری و دورکاری

 فرآیند فریلنسری برای شما و کارفرما سودآور است زیرا شما در قبول و یا رد کردن کار کاملا آزاد هستید، همچنین مکان و زمان انجام کار کاملا در اختیار شما است و تنها باید قبل از اتمام زمان تعیین شده برای پروژه آن را تحویل دهید. شما با چالش‌های مختلفی روبه‌رو خواهید شد و کار هرگز یکنواخت نخواهد بود و درآمدی عالی متناسب با مقدار کار و تخصص خود خواهید داشت. از طرفی کارفرما نیز مطمئن خواهد شد که پروژه محول شده توسط متخصص در زمان معین به وی تحویل داده خواهد شد و در غیر اینصورت نیازی به پرداخت نخواهد داشت و از طرفی هزینه‌ای برای بیمه یا فراهم کردن مکانی برای کار و غیره به کارفرما تحمیل نخواهد شد و امکان مقایسه نیروهای مختلف کاری برای او وجود خواهد داشت.

چرا و چگونه تبدیل به فریلنسر جهانی شویم؟

شما نه تنها قادر به کار با سایت‌های داخل کشور هستید بلکه برای کسب درآمد عالی از طریق فریلنسری می‌توانید به همکاری با سایت‌های معتبر جهانی که در ادامه توضیح داده خواهند شد، بپردازید. برای اینکار علاوه بر تخصص در کار و خوش قول بودن، گاهی نیاز به زبان انگلیسی خوب و حتما نیاز به حسابی آنلاین مثل پی پال(pay pal)، وسترن یونیون، مستر کارت و غیره دارید و در آمد خود را هم می‌توانید. اجازه دهید به سراغ اصل مطلب رفته و به معرفی  برخی از معتبرترین سایت‌های فریلنسرینگ(دورکاری) خارجی پرداخته تا بتوانید درآمدی عالی مطابق با استانداردهای جهانی و تخصص خود کسب کنید.

معتبرترین سایت‌های جهانی فریلنسرینگ

پنج سایت اصلی و معتبر در سطح جهان که فرآیند فریلنسری را تسهیل کرده و پرداخت امن را به حساب شما تضمین خواهند کرد عبارتند از:

ویژگی های این سایت‌ها عبارتند از:

99Designs

در این سایت شما مستقیما با کارفرما کار خواهید کرد و در رقابت‌های حرفه‌ای شرکت خواهید داشت و قادر به بردن جایزه‌های بزرگ این مسابقه‌ها خواهید بود.

سرنخ‌های خوبی برای انتخاب و شناخت مشتریانی که به دنبال مجموعه مهارت‌های شما هستند، دریافت خواهید کرد.

پروفایلی ویژه که به روشنی مشخص کننده شما، شخصیت شما و آنچه قادر به انجام آن هستید را برای شما طراحی و در اختیار مشتریان بالقوه قرار خواهد داد.

شما باید در این سایت 299 دلار در ماه برای ثبت نام و تشکیل پروفایل بپردازید، اما انجام کوچکترین کاری این هزینه را جبران خواهد کرد.

پلت فرم این سایت ساده نیست.

Fiverr

در این سایت به کارفرماهای بسیاری دسترسی خواهید داشت و برعکس مورد قبلی به کارهای طراحی محدود نیستید شما می‌توانید نویسنده و یا حتی صداپیشه و برنامه نویس باشید.

مهم نیست که حجم پروژه شما چقدر باشد، هر چند گیگ که بخواهید قابلیت آپلود دارید و می‌توانید کار خود را به کارفرماهای مختلفی بفروشید.

در این سایت کمک آنلاین در هفت روز هفته و بیست و چهار ساعته در اختیار شما و کارفرما خواهد بود.

کار با پلت فرم آن بسیار ساده است و نیازی به پرداخت هیچ مبلغی برای ثبت نام اولیه ندارید.

Freelancer

در این سایت قادر به ارائه قیمت خود به کارفرما بر اساس مهارتهای خود هستید و قیمت از طرف سایت یا کارفرما برای شما فیکس نخواهد شد.

شما امکان گفتگوی زنده و آنلاین با کارفرما را داشته و می‌توانید دقیقا نیاز کارفرما را درک و برای برآورده کردن این نیازها اقدام کنید.

در این سایت می‌توانید جستجوی خود را با گزینه‌های سایت فیلتر یا محدود کنید تا کارهایی که نمی‌خواهید برای شما نمایش داده نشوند.

هر چند ثبت نام رایگان است اما برای فعال شدن اکانت خود باید 4 دلار و 95 سنت در ماه حق عضویت بپردازید.

در این سایت نیز به طیف وسیعی از کارها دسترسی خواهید داشت.

Guru

در این سایت قادر به فیلتر جستجوی خود برای کار با میزان پرداخت در ساعت و یا قیمت ثابت هستید.

در سایت گورو تنها پروژه‌هایی به شما نمایش داده خواهد شد که پرداخت امن برای آن‌ها امکان پذیر شده است.

در سایت گورو شما قادر به مشاهده تعداد رقبای خود که به کارفرما پیشنهاد فریلنسری داده‌اند خواهید بود.

ثبت نام در این سایت رایگان است و شما قادر به قبول کارهایی بیش از 1000 دلار در ساعت خواهید بود.

Up Work

این سایت به انتخاب بسیاری از فریلنسرها در سطح جهان، بهترین سایت فریلنسری است.

شما قادر به انتخاب طول مدت پروژه(کمتر از سه ماه یا بیشتر از سه ماه)، دستمزد ساعتی بین 3 تا 999 دلار و یا مقدار ثابت برای پروژه خواهید بود.

سایت آپ ورک بزرگترین مارکت فریلنسرها است و شما قادر به قبول و انجام هر کار آنلاینی خواهید بود.

شما می‌توانید بدون محدودیت برای هر تعداد کاری که بخواهید درخواست دهید.

ثبت نام به عنوان فریلنسر در این سایت رایگان است و شما قادر خواهید بود در صورت تمایل پلن خود را ارتقا دهید.

شما تمپلیت و ابزار آنالیتیک مخصوص خود را خواهید داشت.

ترتیب بهترین سایت‌های فریلنسری خارجی

در کل می‌توان گفت که برای کار فریلنسری آنلاین شما نیاز به داشتن حسابی برای واریز دریافتی‌های خود دارید و باید با وی پی انی مطمئن عملیات دریافت خود را با اعتماد به سایتی معتبر در ایران انجام دهید. اما بهتر است که بدانید بهترین سایت‌های فریلنسری دنیا در سال جاری به ترتیب عبارت از Up Work، Freelancer ، Fivver ، 99design و Guru هستند. برای شما درآمد ارزی عالی و متناسب با تخصص و وقت شما آرزومندیم.